O nas - Dobry Dentysta Sosnowiec Stomatologia estetyczna Licówki Focus-Promedi Andrzej Dudek Gabinet Stomatologiczny Gabinet dentystyczny NFZ Naftowa Zwycięstwa Zagórze Środula Sosnowiec Katowice Gliwice Rybnik Tychy Dąbrowa Górnicza Mysłowice Czeladź Będzin Protetyka Protetyk Korony cyrkonowe Korony porcelanowe medycyna dentystyczna lekarz medycyny lekarz stomatolog

Przejdź do treści

O nas

    
Oferujemy nowoczesne i kompleksowe leczenie z zakresu mikroskopowej eliminacji próchnicy, endodoncji mikroskopowej, protetyki kosmetycznej oraz stomatologii estetycznej.
Nasza oferta skietowana jest do wymagających pacjentów, którzy utracili jednego lub więcej zębów w wyniku urazów, próchnicy lub innych przypadków losowych.
Zapraszamy również pacjentów, których niepokoi obecny stan uzębienia, pragnących zapobiegać potencjalnej utracie zębów, mających problemy z przyzębiem. Oferujemy zaawansowane leczenie zachowawcze, z dokładną ale oszczędną dla zdrowych tkanek eliminacją próchnicy pod mikroskopem, oraz odtworzeniem utraconych tkanek poprzez odbudowę nanokompozytami do kształtów anatomicznych, uzyskując efekt tzw niewidocznej plomby. Wykonujemy także precyzyjne mikrowypełnienia oraz licówki kompozytowe i licówki porcelanowe.

Pacjenci Studia Stomatologii Estetycznej Focus Promedi - mają gwarancję bezbolesnych zabiegów, opracowania planu leczenia dostosowanego do oczekiwań pacjenta, a także nieograniczonego czasu na omówienie i wyjaśnienie zagadnień związanych z leczeniem. Studyjny charakter gabinetu gwarantuje spokój, dyskrecję i bezstresową atmosferę. Przywiązujemy dużą uwagę do techniki dentystycznego znieczulenia, tak aby zabieg był w rzeczywistym znaczeniu bezbolesny. Osiągamy to wykorzystując odpowiednią technikę znieczuleń komputerowych Calaject, jak również renomowane preparaty znieczulające. Empatia to czynnik, który Pacjent u nas dostaje w standardzie.

W zakresie protetyki kosmetycznej do wyboru w gabinecie są  korony uzupełniające ubytki zębowe, tj. korona pełnoceramiczna, korona ceramiczna cyrkonowa, korona porcelanowa z podbudową Lava, korona porcelanowa z podbudową metalową, korona hybrydowa Enamic, korona ceramiczna tłoczona, oraz korona z ceramiki skaleniowej. Korony osadzane są na zębach własnych jako korony pojedyńcze lub mosty, oraz na wszczepach śródkostnych. Braki zębowe częściowe można uzupełnić za pomocą korony ceramicznej na implancie, lub mostu ceramicznego składającego się z kilku koron ceramicznych. Mosty są dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą uzupełnić swój uśmiech o kilka brakujących zębów, gdy zęby sąsiednie również wymagają leczenia. Korona ceramiczna na implancie jest optymalnym rozwiązaniem, gdy sąsiednie zęby są zupełnie zdrowe – wówczas nie potrzebny jest zabieg szlifowania. Stomatolog ma przygotowane gotowe rozwiązania z zakresu protetyki, które dostosowuje indywidualnie do każdego przypadku.
Focus Promedi - studio stomatologii estetycznej oferuje także rozwiązania z zakresu uzupełnień ruchomych (wyciąganych). Dentysta dobiera indywidualnie uzupełnienia takie jak protezy szkieletowe, protezy akrylowe częściowe, różnego typu protezy estetyczne bezmetalowe, (Vertex Thermosence, acetal) czy protezy mocowane na zatrzaskach. Oferowana jest także szynoproteza, jeśli współistnieją problemy ze stabilnością zębów. Dla wymagających pacjentów dentysta wraz z techikiem wykonują protezy indywidualnie charakteryzowane, gdzie możliwe jest odtworzenie estetyki tkanek miękkich przy tzw wysokiej linii uśmiechu. Do wyboru w gabinecie są również korony kompozytowe, oraz korony zakładane jedynie tymczasowo. Mosty adhezyjne kompozytowe są tutaj dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą uzupełnić swój uśmiech o brakującego zęba z uwzględnieniem dobrej relacji ekonomicznej.

Możliwe jest leczenie z uwzględnieniem pełnego planu leczenia lub wybiórczo.

Istotnym elementem w procesie leczenia stomatologicznego jest w Focus Promedi Stomatologia – Studio Stomatologii Estetycznej, wykorzystanie mikroskopu w leczeniu próchnicy, endodoncji, oraz protetyce, dzięki czemu prace są wykonane dokładnie i precyzyjnie. Każdorazowo uwzględniane są indywidualne wymagania każdego pacjenta, jak również specyfika istniejących warunków leczenia. Mikroskop stomatologiczny stosowany jest także przy leczeniu próchnicy zębów bocznych lub przednich, gdzie po oczyszczeniu zęba stosowane jest wypełnienie nanokompozytowe.

Po wykonaniu planowanych zabiegów leczniczych na zębach, pacjent może poddać się w Focus Promedi zabiegom estetycznym, dążącym do uzyskania idealnego uśmiechu. Na zęby przednie zakładane są licówki nanokompozytowe lub licówki ceramiczne, które prostują ich krzywiznę, pokrywają nierówności oraz eliminują szczeliny między zębami. W celu uzyskania bielszego odcienia zębów stosowane jest tutaj wybielanie nakładkowe oraz wybielanie wewnętrzne korony zęba, które wykonuje się po leczeniu endodontycznym. Wszystkie prace estetyczne na zębach przeprowadzane są z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego.

Personel Focus Promedi tworzą stomatolodzy, posiadający solidne wykształcenie zdobyte na prestiżowych uczelniach (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach) a także bogate doświadczenie kliniczne (np. w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej). Wysoki poziom leczenia widoczny w ich codziennej pracy jest stale podnoszony poprzez uczestnictwo w licznych kursach i konferencjach tematycznych w zakresie różnych dziedzin stomatologii.

Na wyposażeniu Focus Promedi oprócz wspomnianego mikroskopu stomatologicznego znajdują się także inne nowoczesne urządzenia, z których warto wymienić: aparat do znieczulenia komputerowego Calaject, aparat do cyfrowej radiowizjografii Kodak Dental, urządzenie Vector służące do leczenia paradontozy endomotor Reciproc Gold służący do ustalenia długości kanałów korzeniowych, oraz mikrosilnik endodontyczny wykorzystywany do opracowywania kanałów, piaskarka oraz skaler wykorzystywane do usuwania osadu i kamienia, a także  mikrokamera wewnątrzustna, lupy endodontyczne czy nowoczesny bezpieczny autoklaw do sterylizacji narzędzi.

Na pacjentów czekają w gabinecie udogodnienia, dzięki którym korzystanie z jego usług jest komfortowe dla każdej osoby. Są to, m.in.:

Parking – miejsca parkingowe znajdują się w otoczeniu bloków, gdzie mieści się gabinet, mogą na nich zaparkować również pacjenci.
Nowoczesne wnętrze – zarówno gabinet, jak i poczekalnia są urządzone w nowoczesnym stylu, wyposażone w komfortowy unit oraz wygodne krzesła w poczekalni. Lokal jest klimatyzowany.
Przystosowanie do osób niepełnosprawnych – każdy pacjent poruszający się na wózku inwalidzkim ma możliwość wjechania bezpośrednio z parkingu do gabinetu.
Znieczulenie komputerowe – w gabinecie oferowane jest nowoczesne i bezbolesne znieczulenie sterowane komputerowo.
Współpraca z renomowanymi laboratoriami techniki dentystycznej – dzięki niej pacjent ma gwarancję wysokiej jakości prac protetycznych i implantologicznych, oraz doboru właściwego stylu estetyki uzębienia.
Focus Promedi Stomatologia jest ulokowany w Sosnowcu przy ul. Grottgera 27, niedaleko drogi ekspresowej (krajowej nr 94), w stronę Dąbrowy Górniczej. Jest to osiedle bloków mieszkalnych z bogatą infrastrukturą, gdzie łatwo dostać się zarówno własnym samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej.

W gabinecie Focus Promedi odbywa się również nowoczesne leczenie kanałowe pod mikroskopem zęba jednokanałowego, zęba dwukanałowego oraz zęba trzykanałowego. Możliwe jest również powtórne leczenie kanałowe (w przypadku wcześniejszej nieudanej endodoncji w innej placówce lub przypadkach powikłanych) czy usuwanie złamanych narzędzi endodotycznych.

Wróć do spisu treści