Implanty - Dobry Dentysta Sosnowiec Stomatologia estetyczna Licówki Focus-Promedi Andrzej Dudek Gabinet Stomatologiczny Gabinet dentystyczny NFZ Naftowa Zwycięstwa Zagórze Środula Sosnowiec Katowice Gliwice Rybnik Tychy Dąbrowa Górnicza Mysłowice Czeladź Będzin Protetyka Protetyk Korony cyrkonowe Korony porcelanowe medycyna dentystyczna lekarz medycyny lekarz stomatolog

Przejdź do treści

Implanty

Leczenie
Implantologia to dziedzina, która coraz częściej jest wyborem dla naszych pacjentów. Implanty zębowe dają możliwość uzupełnienia braku jednego, kilku lub wszystkich zębów, a także mogą służyć do umocowania protez. Implanty są doskonałym rozwiązaniem w przypadku utraty zęba własnego lub braku zawiązka zęba. Implanty wykonane są z całkowicie biozgodnego materiału (tytanu), dzięki czemu występuje zjawisko osteointegracji czyli zrośnięcia się tytanowego implantu z kością. Komórki kości wnikają w powierzchnię implantu tworząc stabilny fundament pod przyszłą odbudowę protetyczną w postaci koron, mostów, protez. Brak przeciwwskazań do wykonywania rezonansu magnetycznego (NMR).

Implant dentystyczny jest to tytanowa śruba o złożonej budowie i specjalnym kształcie gwintu, wprowadzana do kości podczas zabiegu chirurgicznego. Implant zębowy zastępuje korzeń zęba. Po okresie osteointegracji (wgojenia) implantu lekarz wykonuje nadbudowę protetyczną: koronę, most lub zaczep do protezy. W niektórych przypadkach możliwe jest założenie tymczasowej korony na implancie bezpośrednio po zabiegu na tej samej wizycie. Najczęściej takie postępowanie wybiera się w rejonie estetycznym (zęby przednie). W Focus Promedi stosuje się procedurę chirurgiczną, czyli wprowadzenie implantu w kość w formie klasycznej jak i w oparciu o szablony chirurgiczne. Szablony pozwalają na bardzo precyzyjną lokalizację implantu w kości w oparciu o uprzednią analizę tomografii komputerowej, oraz zaplanowanie położenia implantu w kości komputerowo. Szablony zmniejszją zakres zabiegu na tkankach miękkich oraz zwiększają komfort i bezpieczeństwo, ponieważ implanty wprowadza się przez specjalnie przygotowanty tor przezdziąsłowo.

Przed zabiegiem implantologicznym konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej (TK) dającej trójwymiarowy obraz kości, co pozwala na precyzyjne zaplanowanie zabiegu. Często konieczne są zabiegi przygotowujące miejsce dla implantu tj. odbudowa tkanki kostnej w przypadku jej niedoboru lub podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift) przy implantach w bocznym rejonie szczęk.

Nasz uśmiech narażony jest na wiele zagrożeń mogących prowadzić do różnych nieprzyjemnych konsekwencji. Mogą to być choroby przyzębia, zmiany próchnicze czy mechaniczne urazy. Każde z nich ma jednak wspólny mianownik – w swoim skrajnym stadium prowadzą do utraty uzębienia. Kiedy już do tego dojdzie, codzienne funkcjonowanie staje się mocno utrudnione, a w wielu przypadkach wręcz niemożliwe. Na szczęście nowoczesna stomatologia znalazła rozwiązanie przykrego problemu luk w uśmiechu, bowiem w dzisiejszych czasach można je skutecznie odbudować przy pomocy implantów zębowych.

Czym są implanty zębowe i co powinniśmy o nich wiedzieć?

Pod pojęciem implantu zębowego kryje się nic innego, jak tylko wykonana z tytanu lub cyrkonu „śrubka” umieszczana w miejsca po utraconych korzeniach zęba. Ma ona za zadanie przejąć ich funkcję oraz służyć za podstawę, do której zostanie przymocowana odpowiednia rekonstrukcja protetyczna. Ponieważ materiały wykorzystane do produkcji implantów są biokompatybilne (traktowane przez organizm jak jego własna część), występuje zjawisko osteointegracji, czyli scalania się wszczepu z otaczającymi tkankami kostnymi hamującego ich własny zanik, a także nadającego znakomitej stabilności. Dzięki temu wszelkie odbudowy w postaci koron protetycznych, mostów lub protez nie wypadną Pacjentowi podczas gwałtownego śmiechu, kichania czy jedzenia.

Rodzaje leczenia implantologicznego

Zastosowanie poszczególnych metod terapii implantologicznej zależy przede wszystkim od tego, jak obszerne są braki zębowe w danym przypadku. Możemy rozróżnić trzy zasadnicze sposoby leczenia przy pomocy implantów zębowych:
Leczenie pojedynczych braków – kiedy mamy do czynienia z jedną luką w uzębieniu, najefektywniejszym sposobem jest uzupełnienie jej przy pomocy wszczepienia pojedynczego implantu. Jest on wyposażony w specjalny łącznik pozwalający na osadzenie estetycznej odbudowy (korony cyrkonowej, korony porcelanowej czy korony estetycznej premium). Istnieje też drugi sposób przytwierdzenia odbudowy na moście przymocowanym do wcześniej oszlifowanych zębów sąsiadujących, jednakże nie jest to rekomendowane rozwiązanie ze względu na konieczność ingerencji w głębsze tkanki zęba. Obecnie odchodzi się od tej metody na rzecz leczenia implantologicznego;
leczenie kilkukrotnych braków zębowych – kiedy braki sąsiadują ze sobą, optymalnym wyjściem jest wszczepienie implantów zębowych w przeciwległe strony ubytku (stomatolog indywidualnie określa ich niezbędną ilość). Później osadza się na nich specjalne mosty ceramiczne lub cyrkonowe wyposażone w odpowiednie prace protetyczne. Tak jak w przypadku pojedynczych luk, tego typu rekonstrukcje można przymocować do pozostałych, oszlifowanych naturalnych zębów, jednakże odradza się to rozwiązanie;
leczenie bezzębia – będące wciąż powszechnym problemem bezzębie potrafi pozbawić radości z życia, jednakże nowoczesne protezy oparte na implantach zębowych stanowią doskonałą metodę jego odbudowy. Przykładem jest zastosowanie nowoczesnej i bardzo funkcjonalnej rekonstrukcji overdenture, którą Pacjent może swobodnie wyjmować z ust w celu przeprowadzenia niezbędnej higieny oraz na powrót założyć. Nieustannie rosnącą popularnością cieszą się protezy w technologii all-on-4/all-on-6, dzięki którym Pacjenci mogą opuścić gabinet stomatologiczny z nowym uśmiechem jeszcze tego samego dnia! Oba wymienione rozwiązania odznaczają się wyjątkową estetyką i mają ogromną przewagę nad swymi klasycznymi odpowiednikami, gdyż nieprzeciętna stabilność wyklucza ryzyko ich wypadania podczas najbardziej prozaicznych czynności, takich jak śmiech czy kichanie.

Leczenie implantologiczne w Focus Promedi krok po kroku

Cechą charakterystyczną gabinetu Focus Promedi jest w pełni indywidualne podejście do Pacjenta. Dlatego każde postępowanie lecznicze zaczynamy od konsultacji, podczas której nasz stomatolog przeprowadzi wywiad medyczny służący zapoznaniu się z problemem oraz oczekiwaniami leczonej osoby. W tym celu zostanie także wykonana odpowiednia diagnostyka (zdjęcia RTG wykonywane na miejscu) dająca pełen obraz uwarunkowań zdrowotnych Pacjenta i pozwalająca na określenie źródła kłopotu. Jej wyniki posłużą jako podstawa dla stworzenia precyzyjnego planu terapii, który da Pacjentowi świadomość wszystkich czynności związanych z całym procesem oraz zminimalizuje ryzyko pojawienia się niechcianych powikłań. Oprócz tego zaprezentowany zostanie orientacyjny kosztorys, aby uczynić całą procedurę leczenia transparentną.
Jeśli braki w uzębieniu lub bezzębie utrzymywało się przez dłuższy czas, możliwym scenariuszem jest poważny zanik tkanek kostnych uniemożliwiający wszczepienie implantów. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, gdyż kościec można zregenerować, przeprowadzając odpowiednie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej (np. podniesienie dna zatoki szczękowej).
Kiedy zostaną stworzone odpowiednie warunki pod wszczepienie implantów zębowych, przechodzimy do właściwej procedury. Na wprowadzenie jednego z nich potrzebne jest około 15 minut (jednak zależnie od przypadku czas ten może się różnić), także podczas jednej wizyty można wszczepić nawet kilka.
Za pomocą skanera wewnątrzustnego pobrane zostają wirtualne wyciski uzębienia Pacjenta uwzględniające jego najdrobniejsze szczegóły. Następnie zostają one przekazane do laboratorium protetycznego, gdzie doświadczony technik stomatologiczny stworzy idealnie dopasowane rekonstrukcje. Do czasu ich otrzymania Pacjent użytkuje tymczasowe odbudowy, pozwalające mu na normalne funkcjonowanie.
Gdy laboratorium protetyczne prześle nam docelowe rekonstrukcje, Pacjent zostaje zaproszony na kolejną wizytę, podczas której podmienimy tymczasowe odpowiedniki na ostateczne egzemplarze. Następuje również moment weryfikacji końcowego efektu przez Pacjenta i jeśli nie ma on żadnych uwag, opuszcza gabinet z nowym uśmiechem!


Warto wspomnieć, że Focus Promedi stara się nieustannie podążać za duchem postępu i pozyskuje nowoczesne technologie ułatwiające leczenie i zapewniające Pacjentom większy komfort. Jedną z nich jest cyfrowe planowanie terapii Digital Smile Design, która pozwala na ujrzenie ostatecznego uśmiechu jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek czynności! O chęci skorzystania z tego innowacyjnego rozwiązania należy poinformować lekarza podczas pierwszej wizyty.

Leczenie implantologiczne bez bólu!

Gabinet Focus Promedi w Sosnowcu przykłada wielką wagę do wysokiego komfortu psychicznego Pacjentów podczas przeprowadzanego leczenia. Aby skutecznie osiągnąć ten cel, podjęliśmy się współpracy z renomowanymi producentami branży stomatologicznej dostarczającymi wysokiej jakości środki znieczulające, w tym nowoczesne duńskie znieczulenie komputerowe Calaject. W odróżnieniu od swoich tradycyjnych odpowiedników nie jest ono podawane za pomocą budzących złe skojarzenia strzykawek, lecz przypominającego długopis aplikatora. Zaawansowany mikroprocesor stale nadzoruje ciśnienie podawania substancji znieczulającej, przez co nie występuje nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek oraz odrętwienia twarzy, a komunikacja ze stomatologiem podczas zabiegu przebiega całkowicie swobodnie. Warto zaznaczyć, że sam moment iniekcji jest bezbolesny dzięki wytworzeniu się płaszcza anemizacyjnego. Ten innowacyjny sposób walki z bólem święci obecnie ogromne sukcesy, szczególnie wśród Pacjentów cierpiących na dentofobię (lęk przed leczeniem stomatologicznym) oraz dzieci. Natomiast jeśli poziom stresu nie pozwala na przeprowadzenie żadnych zabiegów, sugerujemy Pacjentom skorzystanie ze znieczulenia ogólnego (narkozy). Dzięki tej bezpiecznej metodzie przechodzą oni zabieg w pełnej nieświadomości, a co za tym idzie, unikają traumatycznych przeżyć.

Korzyści płynące z leczenia implantologicznego w Focus Promedi

Leczenie implantologiczne jest obecnie najskuteczniejszym sposobem odbudowywania wszelkiego rodzaju braków zębowych, bowiem jego skuteczność wynosi około 98%, co stanowi bezkonkurencyjny wynik. Jego zalety zaś są niepodważalne i występują licznie. Jako pierwszą z nich należy przytoczyć wspomnianą wcześniej zdolność implantów zębowych do integracji z otaczającymi tkankami. Dzięki temu kościec jest właściwie obciążony oraz nie ulega degradacji, przez co nie występują wynikłe z braku kości zmarszczki i bruzdy postarzające twarz.
Kolejną zaletą wszczepienia implantów zębowych jest uzupełnienie braków zębowych oraz przywrócenie jamie ustnej jej naturalnej równowagi. Wcześniejsze luki destabilizowały siły oddziałujące na konkretne zęby, powodując ich nadmierne ścieranie, rozchwianie, a czasem nawet łamanie. Zastosowanie implantów pozwala na skuteczne uporanie się z tym kłopotem, ponadto eliminowane są także problemy z poprawną wymową. Uzupełnienie ubytków w uzębieniu umożliwia językowi ponowne właściwe podparcie, przez co dobra artykulacja głosek znowu jest możliwa.
Obowiązkowo należy poświęcić kilka słów ponownej możliwości cieszenia się smakiem ulubionych potraw po przeprowadzeniu leczenia implantologicznego. Dzięki osiąganej stabilności i wytrzymałości, rekonstrukcje przymocowane do naszych dobroczynnych „śrubek” pozwalają znów spożywać ulubione produkty, takie jak orzechy czy twarde jabłka. W tym momencie objawia się podstawowa przewaga protez opartych na implantach nad swoimi tradycyjnymi odpowiednikami – nie posiadają one części podniebiennej blokującej pełne odczuwanie smaku.

Gabinet Focus Promedi przeprowadza leczenie przy pomocy wysokiej jakości rekonstrukcji protetycznych, takich jak:

korony cyrkonowe;
korony porcelanowe;
korony estetyczne premium;
mosty cyrkonowe;
mosty ceramiczne;
protezy all-on-4/all-on-6;
protezy overdenture.


Wszystkie wymienione odbudowy charakteryzują się wspaniałą estetyką porównywalną do stałego uzębienia, objawiającą się w zgodności koloru, kształtu czy przezierności (współczynniku odbijania światła). Korony na implantach oraz pozostałe rozwiązania o nie oparte cechują się również doskonałą wytrzymałością na czynniki fizyczne lub przebarwienia, przez co służą swoim użytkownikom przez wiele lat. W przypadku rekonstrukcji wykonanych z cyrkonu należy dodać, że nasz gabinet pozyskuje egzemplarze z zaawansowanego tlenku cyrkonu KATANATM, łączącego w sobie cechy metalu oraz ceramiki.

Cyfrowe planowanie leczenia

W dużej mierze osiągnięcie sukcesu zależy od przeprowadzenia dokładnej diagnostyki i sporządzenia planu leczenia. Pozwalają one bowiem na wielopoziomowe podejście do problemów Pacjenta oraz maksymalne zredukowanie prawdopodobieństwa pojawienia się niechcianych komplikacji podczas terapii. Dlatego więc zadbaliśmy, aby podczas jej procesu było możliwe sprawne wykonanie niezbędnych badań. W tym celu zaopatrzyliśmy się w aparaturę RTG pozwalającą wykonać dokładne zdjęcia na miejscu. Gdyby nastąpiła taka konieczność, możemy również przeprowadzić tomografię stożkową CBCT we współpracy z zaprzyjaźnioną firmą Biomedix. Warto wspomnieć także o mikroskopach dentystycznych Kaps stosowanych przy rozpoznaniu oraz skanerach wewnątrzustnych, pozwalających na pobranie wirtualnych wycisków uzębienia bez użycia kłopotliwej masy stomatologicznej.
Ostatnimi czasy prawdziwą furorę wśród Pacjentów robi innowacyjny system wirtualnego planowania uśmiechu Digital Smile Design (DSD). Ta opatentowana w Brazylii technologia pozwala Pacjentom ujrzeć ostateczny efekt leczenia, zanim na dobre się zacznie. Jak to możliwe? Stomatolog wykonuje twarzy Pacjenta kilkanaście zdjęć, które później wprowadza do specjalnego programu komputerowego. Następnie za jego pośrednictwem projektuje przyszły uśmiech, uwzględniając najsubtelniejsze detale twarzy Pacjenta, takie jak kolor i kształt ust czy nosa. Gdy proces dobiegnie końca, lekarz wyświetla jego wynik Pacjentowi na ekranie monitora lub tabletu. Leczona osoba ocenia go pod względem estetycznym, ma okazję zadać nurtujące ją pytania, wyrazić swoje wątpliwości lub sugestie. Dzięki aktywnemu udziałowi Pacjenta komunikacja pomiędzy nim a dentystą jest znacznie ułatwiona, a cała terapia nie będzie skrywała tajemnic. Jeśli Pacjent wyrazi takie życzenie, powstałą symulację prześlemy do siedziby DSD w Madrycie, gdzie wykwalifikowany technik stomatologiczny skonstruuje spersonalizowany mock-up (plastikową nakładkę imitującą docelowe zęby). Jest ona „przymierzana” przez Pacjenta, który może przejrzeć się w lustrze i ocenić.

Ekspert gabinetu Focus Promedi

Terapia stomatologiczna jako złożony proces wymaga od przeprowadzającego ją dentysty sporych umiejętności i wiedzy. W Focus Promedi za każdą z nich odpowiedzialny jest właściciel gabinetu we własnej osobie – lek. stom. Andrzej Dudek. Posiada on wieloletnie doświadczenie w leczeniu wszelkich problemów stomatologicznych. Wyjątkową wagę poświęca wysokiej estetyce oraz szczegółowemu dopasowaniu rekonstrukcji do otaczającego uzębienia oraz cech wyglądu Pacjenta. Pan doktor jest świadomy dynamicznie zachodzących zmian w stomatologii, dlatego nieustannie poszerza swoje kompetencje na licznych kursach oraz szkoleniach. Swoje wykształcenie zaś zawdzięcza Wydziałowi Lekarskiemu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Daje mu to doskonałe merytoryczne podstawy do stawienia czoła wszelkim problemom, a Pacjenci mogą mieć pewność, że swój uśmiech pozostawili w dobrych rękach!

Wyjątkowa atmosfera

Mamy świadomość, że równie ważny co efekty leczenia jest także komfort psychiczny Pacjenta. Dlatego zadbaliśmy, aby już od przekroczenia progu naszego gabinetu towarzyszyła przyjazna atmosfera pozwalająca na rozluźnienie się. Wykonujący zabiegi lek. stom. Andrzej Dudek wykazuje się pogodnym podejściem, z chęcią pomagając Pacjentom spełnić ich marzenia o pięknym uśmiechu. Żeby jeszcze bardziej spotęgować wrażenie miejsca sielskiego, nadaliśmy gabinetowi studyjnego charakteru, zapewniającego maksymalną prywatność.

Co możesz teraz zrobić?

Jeśli stoisz w obliczu uciążliwych braków zębowych niepozwalających Ci na normalne funkcjonowanie, zapisz się na wizytę w gabinecie Focus Promedi! Nasz doświadczony ekspert bez wątpienia dobierze rozwiązanie zgodne z Twoimi potrzebami oraz oczekiwaniami. Dzięki nowoczesnej technologii i znakomitym umiejętnościom lekarza przeprowadzimy leczenie skutecznie i w pełni komfortowo! Aby się z nami skontaktować, zadzwoń pod numer 728 999 212 lub wypełnij formularz.


Wróć do spisu treści