Stomatologia mikroskopowa - Dobry Dentysta Sosnowiec Stomatologia estetyczna Licówki Focus-Promedi Andrzej Dudek Gabinet Stomatologiczny Gabinet dentystyczny NFZ Naftowa Zwycięstwa Zagórze Środula Sosnowiec Katowice Gliwice Rybnik Tychy Dąbrowa Górnicza Mysłowice Czeladź Będzin Protetyka Protetyk Korony cyrkonowe Korony porcelanowe medycyna dentystyczna lekarz medycyny lekarz stomatolog

Przejdź do treści

Stomatologia mikroskopowa

Leczenie
Zdjęcie przed leczeniem – wypełnienia w strefie estetycznej uśmiechu, które nie spełniają oczekiwań pacjentki.
Pomiędzy jedynkami górnymi widoczne zecienienie, jest to próchnica atakująca zęby od strony podniebienia. Liczne nieszczelne plomby widoczne jako brązowe obwódki wokół miejsc leczonych. W trakcie leczenia pod mikroskopem wyeliminowano próchnicę, wykonano wypełnienia estetyczne nanokompozytowe. Lecz. – A. Dudek. Zakres – sześć przednich górnych zębów.


Zachęcamy do jak największej dbałości o własne uzębienie.

 
W Focus Promedi dbamy o najwyższą dokładność, eliminację najdrobniejszych ognisk próchnicy oraz zachowanie nienaruszonych zdrowych tkanek zębów. Dlatego leczenie zachowawcze (leczenie próchnicy, plombowanie zębów), wykonujemy w pełnym zakresie pod mikroskopem. Na leczenie przeznaczamy zawsze właściwą ilość czasu. Naszym priorytetem jest jakość, a nie ilość wyleczonych zębów na godzinę.

Najczęstszą przyczyną utraty uzębienia jest próchnica. Leczenie polega na usunięciu zmienionych chorobowo tkanek i wypełnienia ubytków za pomocą nowoczesnych materiałów kompozytowych. Odbudowa wykonywana jest z wysokiej klasy nanokompozytów techniką warstwową naśladującą strukturę naturalnych tkanek zęba. Zachęcamy do systematycznej kontroli stomatologicznej, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowym i pełnym uśmiechem.
 
Pomimo iż dysponujemy wieloma możliwościami rekonstrukcji jak korony cyrkonowe, implanty, licówki, bonding, to uważamy, iż najlepiej utrzymać własne, zdrowe, piękne zęby.


Stomatologia zachowawcza mikroskopowa – co powinieneś wiedzieć?
 
Właściwe utrzymanie stanu uzębienia i walka z próchnicą jest podstawową strategią, aby długo cieszyć się zdrowiem własnych zębów i pięknym uśmiechem. Postęp stomatologii zachowawczej i większa świadomość pacjentów pozwala nadać odpowiednią wagę temu zakresowi leczenia, ponieważ jego jakość wraz z odpowiednim utrzymaniem higieny pozwala niejednokrotnie uniknąć przykrych problemów jak ból zęba, utrata zęba, problemy z przyzębiem… etc. Celem stomatologii zachowawczej jest leczenie ubytków i zmian chorobowych zębów wynikłych na skutek występowania próchnicy, jak również leczenie innych ubytków zębów, spowodowanych innymi czynnikami niż próchnica, np. niewielkim urazem zęba z umiarkowanym złamaniem/ odpryskiem, starciem, przeciążeniami, czy też niekiedy eliminacja widocznych wad szkliwnych jak przebarwienia, plamki, etc. Stomatologia zachowawcza w Focus Promedi łączy się ze stomatologią estetyczną, ponieważ naszym celem jest uzyskanie niemal niewidocznych wypełnień o naturalnym anatomicznym kształcie z odzyskaniem jaśniejszego koloru zęba, jaki występował, gdy ząb był zdrowy. Niekiedy leczenie zachowawcze uzupełniane jest innymi zabiegami z zakresu stomatologii estetycznej, gdy wypełnienie zintegrowane jest z korektą kształtu zębów – co wchodzi w zakres bondingu kompozytowego.
 
Każde postępowanie próchnicy wiąże się z utratą własnej tkanki zęba. Gdy ta utrata zbliży się do wnętrza komory zęba i do żywej miazgi, występuje stan zapalny i bardzo silny ból. Nawet niewielki ubytek próchnicowy postępuje w czasie, i wiąże się z dalszą utratą tkanek zęba. W trakcie leczenia oczyszczamy dotknięte próchnicą tkanki. Jest niezwykle istotne, aby to oczyszczenie było bardzo dokładne i jednocześnie nie przekraczało swoim zakresem konieczności, aby niepotrzebnie nie tracić cennej własnej tkanki zębowej. Każda nadmiarowa preparacja (wiercenie) prowadzi do nieodwracalnej utraty tkanki. Równie istotne jest dokładne uszczelnienie wypełnienia, aby nie dochodziło w przyszłości do przecieku miedzy wypełnieniem a zębem. Dlatego w Focus Promedi, stomatologię zachowawczą wykonujemy w całości pod mikroskopem, a na wykonanie przeznaczamy odpowiednią ilość czasu. Dokładne wykonanie dużego wypełnienia może niekiedy przekroczyć godzinę.
 
Gdy ząb jest zaatakowany przez próchnicę, może początkowo nie wykazywać żadnych objawów, może okazać się, że staje się ciemniejszy, a w bruzdach występują zaczernienia. Często jednak pojawia się ból, który jest najbardziej odczuwalnym zwiastunem problemów spowodowanych przez bakterie próchnicze. Często występuje np. podczas schylania się czy leżenia, jednak najbardziej daje się we znaki podczas spożywania posiłków. Kiedy natężenie staje się nie do wytrzymania, jest to oczywista oznaka poważnego niebezpieczeństwa dla zębów. Nie powinno się zatem w takiej sytuacji zwlekać z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Podjęta na wczesnym etapie reakcja uczyni kurację dużo łatwiejszą i mniej inwazyjną.
 
Zaznaczmy, że ignorowanie problemu jest najgorszym możliwym wyjściem. Uśmierzanie bólu przy pomocy środków przeciwbólowych przynosi tymczasową ulgę i odwleka jedyne skuteczne rozwiązanie, jakim jest przeprowadzenie odpowiedniego leczenia. Próchnica będzie mieć wtedy doskonałe podłoże dla swojego rozwoju, prowadząc do coraz większych ubytków w zębach, a z czasem do ich utraty. Nawet pojedyncze braki zębowe będą prowadziły do kolejnych, przez co mamy tutaj do czynienia z efektem domina.
 
Dla zachowania zdrowego uśmiechu najlepszym wyjściem jest przeprowadzanie przynajmniej raz na 6 miesięcy wizyt profilaktycznych, podczas których dentysta skontroluje stan uzębienia oraz wcześnie wykryje problemy, z którymi może się borykać uzębienie. Ponadto będzie to okazja do przeprowadzenia kompleksowej higienizacji, pozwalającej na usunięcie kamienia nazębnego i wszelkich szkodliwych osadów, będących bezpośrednią przyczyną rozwoju bakterii próchniczych. Dzięki tak przyjętej strategii uśmiech zachowa dobrą kondycję oraz piękny wygląd przez długie lata!

Leczenie próchnicy pod mikroskopem

Fundamentem sukcesu każdego leczenia jest jego odpowiednie planowanie, dlatego cały proces rozpoczynamy od przeprowadzenia konsultacji połączonej z dokładną diagnostyką. W tym celu wykonamy badanie zębów pod mikroskopem, dające nam dokładny obraz struktur jamy ustnej Pacjenta, oraz planujemy inne niezbędne badania. Będą one podstawą do wykonania wspomnianego precyzyjnego planu terapii, dzięki niemu Pacjent dużo łatwiej przyswoi istotę problemu, zaś komunikacja pomiędzy nim a stomatologiem przebiegnie znacznie sprawniej. Prosimy też o wypełnienie ankiety zawierającej szczegółowe pytania z zakresu problemów zdrowotnych całego organizmu. Niekiedy inne problemy mają związek ze stanem struktur jamy ustnej. Na tym etapie przedstawiony zostanie także kosztorys i alternatywne rozwiązania, aby procedura była całkowicie transparentna oraz dopasowana do oczekiwań Pacjenta.
 
Gdy kłopot Pacjenta zostanie już rozpoznany i przeanalizowany, przejdziemy wówczas do właściwego leczenia. Aby skutecznie pozbyć się próchnicy, konieczne jest precyzyjne oczyszczenie zaatakowanych przez nią tkanek. Oczywiście odbywa się to bezboleśnie, ze względu na zastosowanie wysokiej jakości znieczuleń miejscowych lub nowoczesnego znieczulenia komputerowego Calaject. Jak wcześniej wspomniano, leczenie odbywa się pod mikroskopem w odpowiednio do przypadku zarezerwowanym czasie. Pacjenci Focus Promedi niekiedy pytają o możliwość leczenia kilku zębów na jednej wizycie. Jest to jak najbardziej możliwe, często w zakresie jednego znieczulenia można leczyć 2-3 zęby. Po usunięciu zmian próchniczych stomatolog uzupełnia ubytki przy pomocy zaawansowanych materiałów. W naszej ofercie można znaleźć wysokiej próby wypełnienia światłoutwardzalne, jak Enamel, Gradia oraz inne specjalistyczne materiały i wysokiej jakości systemy wiążące. Warto zaznaczyć, że Pacjenci decydujący się na naprawę swojego uśmiechu w Focus Promedi mogą liczyć na kompleksowe podejście do problemu – zależnie od możliwości i konieczności wszystkie zęby objęte próchnicą mogą zostać wyleczone w ciągu kilku wizyt. Zwracamy również uwagę, że ubytki są w naszym gabinecie standardowo uzupełniane przy pomocy wypełnień światłoutwardzalnych dostępnych w różnych konfiguracjach kolorystycznych, dzięki czemu dokładnie dopasowujemy je do reszty zęba.

Zaawansowane wypełnienia w Focus Promedi

W gabinecie Focus Promedi priorytetem jest pełne wyleczenie uzębienia Pacjenta oraz dopasowanie rozwiązania do jego uwarunkowań zdrowotnych i oczekiwań, dlatego też zadbaliśmy o możliwość zastosowania różnego rodzaju wypełnień:
 
  • wypełnienia światłoutwardzalne – wypełnienia światłoutwardzalne w naszym gabinecie są standardowo używane do uzupełniania ubytków. Podczas ich produkcji wykorzystywane są wysokiej jakości tworzywa kompozytowe z nanowypełniaczami mineralnymi o bogatej palecie dostępnych kolorów. Ich założenie przebiega komfortowo i szybko, bowiem wystawienie materiału na działanie światła emitowanego przez specjalną lampę powoduje jej natychmiastowe twardnienie. W ten sposób   Pacjent powraca do normalnego funkcjonowania zaraz po zejściu z fotela dentystycznego po ustąpieniu znieczulenia.                
  •  
  • bonding – proces nakładania charakteryzujących się wysoką estetyką i plastycznością materiałów opartych na kompozytach. Stomatolog może go niemal dowolnie modelować, co wraz z  dużą liczbą dostępnych kolorów pozwala na dokładne dopasowanie wypełnienia do reszty zęba. Efekt zależy od oczekiwań pacjenta w świetle możliwości i warunków w jamie ustnej, oraz pewnej indywidualnej wizji stomatologa. Mówi się iż medycyna to sztuka. W obecnych czasach w medycynie coraz więcje jest procedur i schematów a coraz mniej sztuki… w stomatologii w przypadku bondingu jest dla tej sztuki miejsce. Zabieg zakładania bondingu jest mało inwazyjny oraz ekonomiczny, przez co stanowi on świetny sposób leczenia ubytków próchnicowych, zamykania diastem, czy korekty niewielkich problemów z kształtem i połóżeniem zębów. Jego wadą jest mniejsza trwałość w porównaniu do wyższej klasy uzupełnień porcelanowych, zaletą jest minimalna inwazyjność. W przypadku bondingu w Focus Promedi, dla kształtowania  estetyki wykorzystywane są doświadczenia wykorzystywane w procesie DSD – Digital Smile Design,
         
Bezbolesne leczenie

Wyeliminowanie bólu jest jednym z najważniejszych aspektów leczenia w Focus Promedi. Jest ono możliwe przede wszystkim dzięki nowoczesnemu znieczuleniu komputerowemu Calaject produkowanemu przez duńską firmę RONVIG. Jak wygląda jego zastosowanie? Wbudowany w urządzenie zaawansowany mikroprocesor bezustannie reguluje ciśnienie podawania substancji znieczulającej, przez co nie występuje niemiłe uczucie kłucia i rozpierania tkanek. Aplikator podobny jest w swej budowie do długopisu i nie wywołuje skojarzeń z klasycznymi strzykawkami. Nawet moment iniekcji środka znieczulającego jest bezbolesny, gdyż jego ciągłe dozowanie wytwarza tzw. płaszcz anemizacyjny. To doskonałe rozwiązanie w przypadku zabiegów przeprowadzanych i dzieci lub Pacjentów cierpiących z powodu dentofobii (lęku przed terapią stomatologiczną). Dodatkowo powierzchnia jest znieczulana żelem znieczulającym. Taki sposób znieczulenia niejednokrotnie eliminuje konieczność leczenia w narkozie, ponieważ po leczeniu jednego-dwóch zębów Pacjent doświadcza wiedzy, iż leczenie nie boli i przestaje się obawiać kolejnych zabiegów. Leczenie najczęściej przeprowadzane jest w komfortowej pozycji leżącej lub półleżącej, które to pozycje pozwalają na dobry dostęp do zakamarów, nieosiągalnych w klasycznej pozycji siedzącej. Leczenie pod mikroskopem sprawia, iż dla stomatologa ząb ma wielkość zbliżoną do piłki futbolowej – oczywiście działania zabiegowe w takiej skali połączone z doświadczeniem stomatologa, są dużo dokładniejsze.

Ekspert gabinetu Focus Promedi

Nowoczesne technologie i urządzenia są ogromnym ułatwieniem podczas wszelkich terapii stomatologicznych, jednakże odgrywają one drugoplanową rolę. Największy wpływ na sukces oraz spektakularne efekty leczenia mają oczywiście umiejętności dentysty, który podjął się jego wykonania. Każde leczenie w gabinecie Focus Promedi konsultowane jest przez jego właściciela, lek. stom. Andrzeja Dudka.  Posiada on wieloletnie doświadczenie, które zdobywał, współpracując z wybitnymi stomatologami. W swojej pracy kieruje się ogromną dbałością o szczegóły, a także całkowitym dopasowaniem estetycznych efektów zabiegu do uwarunkowań zdrowotnych i wyglądu Pacjenta. Pan Doktor jest na bieżąco ze wszelkimi nowinkami branży stomatologicznej, dlatego bierze udział w niezliczonych szkoleniach czy kursach poszerzających jego wiedzę. Posiada również wykształcenie ogólnomedyczne, które czasami pomaga szerzej spojrzeć na problemy stomatologiczne.

Przyjazna atmosfera gabinetu
 
Na tle pozostałych placówek stomatologicznych, gabinet Focus Promedi wyróżnia się studyjnym charakterem zapewniającym Pacjentom duże poczucie prywatności. Kameralny wystrój ma za zadanie wywołać wrażenie miejsca z dala od zgiełku, w którym bez przeszkód można się rozluźnić i odrzucić od siebie uczucie stresu. Duży wpływ na komfort leczenia ma pogodne podejście naszego eksperta, wykazującego się ogromną cierpliwością i zaangażowaniem w wykonywane zabiegi. Decydując się na leczenie w Focus Promedi, możesz mieć pewność, że Twój uśmiech zostanie otoczony należytą troską!

Co możesz teraz zrobić?

Jeśli Twój uśmiech boryka się z bólem i zmianami próchniczymi, umów się na wizytę w gabinecie stomatologicznym Focus Promedi w Sosnowcu! Dysponujemy licznymi rozwiązaniami pozwalającymi na sprawne i skuteczne rozwiązanie problemu. Nasz ekspert dobierze metodę odpowiednią do Twoich oczekiwań oraz potrzeb. Aby się z nami skontaktować, zadzwoń pod numer 728 999 212.
 
Wróć do spisu treści