Protetyka estetyczna - Dobry Dentysta Sosnowiec Stomatologia estetyczna Licówki Focus-Promedi Andrzej Dudek Gabinet Stomatologiczny Gabinet dentystyczny NFZ Naftowa Zwycięstwa Zagórze Środula Sosnowiec Katowice Gliwice Rybnik Tychy Dąbrowa Górnicza Mysłowice Czeladź Będzin Protetyka Protetyk Korony cyrkonowe Korony porcelanowe medycyna dentystyczna lekarz medycyny lekarz stomatolog

Przejdź do treści

Protetyka estetyczna

Leczenie
Przykład pełnej rekonstrukcji uśmiechu -  korony cyrkonowe  i mosty w leczeniu protetycznym i estetycznym zębów szczęki górnej
Przykład pełnej rekonstrukcji uśmiechu - korony cyrkonowe Premium i mosty w leczeniu protetycznym i estetycznym zębów szczęki górnej.
Naturalne zęby, gdy były zdrowe, harmonijnie pasowały do kształtu twarzy i typu urody naszej pacjentki. Liczne zużyte plomby, żółte przebarwienia, próchnica wtórna i utrata zębów bocznych spowodowały dyskomfort przy uśmiechu oraz zapadnięcie policzków.  Zdecydowano się na odtworzenie estetyki zębów w oparciu o naturalnie występujące kształty, z poprawą kompozycji ułożenia zębów względem siebie, oraz dopracowaniem kształtu. Zachowano szeroki charakter jedynek, wcięcia brzegu siecznego, odtworzono nieco zaokrąglone dwójki i szpiczaste, wyraziste trójki (kły). Zęby odbudowano z zachowaniem struktury wewnętrznej mamelonów oraz charakterystyczną przeziernością brzegów siekaczy, co występowało też naturalnie w dolnych zębach. Zdecydowano się w porozumieniu z pacjentką na naturalny kolor zębów w oparciu o próbkowanie koloru z zębów dolnych. Uzyskano przywrócenie podparcia dla tkanek miękkich policzków oraz prawidłową wysokość zwarcia, co znacznie odmłodziło wygląd, przywróciło proporcje twarzy charakterystyczne dla młodej kobiety. Leczenie protetyczne i projekt uśmiechu – lek dent lek med Andrzej Dudek.

Ciemna, zbyt krótka dwójka górna - korona cyrkonowa Premium w rekonstrukcji estetyki siekacza górnego
Ciemna, zbyt krótka dwójka górna - korona cyrkonowa Premium w rekonstrukcji estetyki siekacza górnego. Górna dwójka po leczeniu kanałowym uległa złamaniu i została odbudowana w innym gabinecie z kompozytu na ćwieku.  Z upływem czasu odbudowany ząb ciemniał a jego powierzchnia stała się matowa. Efekt estetyczny nie był satysfakcjonujący dla pacjentki. Zdecydowano się na pełną odbudowę za pomocą korony cyrkonowej indywidualnie charakteryzowanej linii Premium. Odtworzono dokładnie przezierność, kolor i jego natężenie, struktury wewnętrzne w postaci nieznacznie zaznaczonych mamellonów, zaokrągloną linię brzegu siecznego z wcięciem w oparciu o przebieg linii siecznej zęba sąsiedniego.  Uzyskano harmonijną estetykę z efektem niemal całkowitego braku widoczności sztucznego zęba na tle naturalnych. Pracę wykonano przed uroczystością ślubną pacjentki.

Znacznie przebarwiona górna jedynka u mężczyzny po 20 r.ż. Korona cyrkonowa Premium w rekonstrukcji estetyki górnej jedynki
Znacznie przebarwiona górna jedynka u mężczyzny po 20 r.ż. Korona cyrkonowa Premium w rekonstrukcji estetyki górnej jedynki. Siekacz centralny górny prawy po urazie w młodości obumarł, a następnie był leczony kanałowo z komplikacjami. Po kilku latach pojawiły się znaczne przebarwienia i pęknięcia na koronie zęba. Plomba straciła szczelność, szkliwo pękało, zębina brązowiała. Czasami w przypadku ciemnienia zębów po leczeniu kanałowym można zastosować wybielanie, jednak w tym przypadku znaczny stopień przebarwień oraz ogólne spękanie i osłabienie zęba uniemożliwiły uzyskanie dobrego efektu wybielania. Ząb wymagał ponownego leczenia kanałowego pod mikroskopem, oraz wzmocnienia. Dla uzyskania optymalnej estetyki zastosowano koronę cyrkonową Premium. Zęby pacjenta to typowo męskie zęby z bogatą fakturą wewnętrzną szkliwa w typowym europejskim kolorze, Ząb sąsiedni był odbudowany w innym gabinecie (nadlany) z widoczną granicą materiałów, lecz nie przeszkadzało to pacjentowi i funkcjonuje nadal. Zęby „z charakterem” wymagające zastosowania korony cyrkonowej z charakteryzacją Premium. W tym przypadku zastosowanie zwykłej korony od razu dawałoby efekt sztucznego zęba. Nie chcemy zamieniać ciemnego zęba na sztucznie wyglądającego zęba… zdecydowaliśmy się na pełne odtworzenie charakteru szkliwa, uzyskując harmonię i brak wyodrębnienia sztucznego zęba od naturalnych.


Pełna odbudowa łuków zębowych - korony pełnoceramiczne cyfrowe frezowane z wykończeniem Standard IPS Empress CAD Multicolour Ivoclar Vivadent
Pełna odbudowa łuków zębowych - korony pełnoceramiczne cyfrowe frezowane z wykończeniem Standard IPS Empress CAD Multicolour Ivoclar Vivadent. Tego typu korony wykonywane są poprzez frezowanie za pomocą urządzeń CAD-CAM z gotowych prefabrykownych bloczków. W Focus Promedi dla celów takich prac stosowany jest skaner wewnątrzustny. Przedstawiony materiał posiada przejścia kolorystyczne nadające naturalności. W wersji standard brak jest indywidualizacji. W przypadku doboru takiej korony do zębów własnych mogą być widoczne nieznaczne różnice, jednak przy rozległęj pracy, jak przedstawiona (dzięki uprzejmości naszego partnera Skan Lab) wszystkie zęby posiadają podobne cechy. Złożony anatomiczny relief powierzchni nadaje pracy naturalności.
Protetyka

Leczeniem braków uzębienia zajmuje się dział stomatologii zwany protetyką. Protetyka to cały szereg nowoczesnych rozwiązań, które umożliwiają odbudowę brakującego zęba, grupy zębów lub części zęba. Najczęstsze rozwiązania to korony cyrkonowe, korony ceramiczne na złocie, lub stopach zbliżonych właściwościami do szlachetnych, mosty ceramiczne, licówki, mosty adhezyjne. implanty, gdzie wyróżniamy korony na implantach, mosty na implantach, pełne łuki w rozwiązaniu All on 4 lub All on 6, protezy stabilizowane na 2,3 lub 4 implantach, Wyboru odpowiedniej metody leczenia dokonuje się po konsultacji i analizie warunków protetycznych oraz oczekiwań pacjenta. Niejednokrotnie istnieje możliwość rekonstrukcji uzębienia różnymi metodami,. Nie wszystkie metody są możliwe w każdym przypadku. Czasami leczenie protetyczne poprzedzamy etapem leczenia przygotowawczego, jeśli wymagają tego względy medyczne. Czasami można podzielić leczenie protetyczne na etapy z uwagi na optymalizację kosztów. Niektórych etapów nie można rozdzielić.
Protetyka to szczególny dział stomatologii, efekt leczenia w dużym stopniu związany jest z czynnikiem ludzkim, ponieważ pracę wykonuje częściowo lekarz, częściowo technik dentystyczny - praca odbywa się w zespole. Część pracy obecnie wykonują zaawansowane urządzenia, jak frezarki CAD-CAM,  skanery, drukarki 3D. Nie zawsze efekt końcowy można powierzyć maszynie, konieczny jest wkład pracy człowieka, wiedzy i dobrego rzemiosła a także umiejętność odpowiedniego zaprogramowania nowoczesnych urządzeń aby efekt estetyczny był dobry. Efektem końcowym powinno być niemal idealne odwzorowanie naturalnego zęba. Tu gra rolę umiejętność patrzenia i dostrzegania kolorów, kształtów, proporcji, zdolności manualne technika i lekarza, staranność i dążenie do perfekcji, wyobraźnia przestrzenna – umiejętność przełożenia wizji na efekt pracy – gotowy ząb który ma harmonijnie wkomponować się pomiędzy własne zęby, lub grupa zębów która z kolei ma odpowiednie wymagania funkcjonalne oraz modelujące rysy twarzy, wpłaywające na uśmiech.

Utrata zębów w odcinku przednim

W odcinku przednim brak zęba jest dobrze widoczny, sprawia dyskomfort estetyczny i często jest motywacją do pilnego uzupełnienie brakującego zęba.

Utrata wielu zębów w odcinku bocznym

W odcinku bocznym utrata zębów wydaje się niewidoczna. Ale czy aby na pewno?
Łuk zębowy stanowi podparcie dla tkanek miękkich policzka, warg, bruzdy nosowo-wargowej. Linia zębów kształtuje usta. Gdy tracimy zęby w odcinku bocznym, podparcie policzka ulega degradacji, policzek zapada się i skóra policzka bez oparcia tkanek twardych staje się wiotka. Bruzda nosowo-wargowa opada. Twarz nabiera smutnego wyrazu, sprawia wrażenie starszej niż w rzeczywistości jest. Dolne zęby boczne żuchwy nie opierają się na górnych zębach bocznych szczęki. Zęby przednie są przeciążone, ponieważ przenoszą zbyt duże obciążenia, które dawniej rozkładały się po zębach bocznych. Jeśli utrata uzębienia jest znaczna, dochodzi to tzw.obniżenia pionowego wymiaru twarzy. Dolna szczęka i bródka wędrują bliżej czubka nosa niż przy pełnym prawidłowym uzębieniu. Tak obniżone zwarcie sprawia, iż wargi zawijają się do przodu, bródka za bardzo wystaje ku przodowi i ku górze a odcinek twarzy od nosa do bródki jest zbyt krótki. Jeśli ubytki zębów są niesymetryczne opisane zaburzenia mogą mieć różne nasilenie po lewej i prawej stronie. Dodatkowo może wystąpić powiększenie języka, co nadrabia braki zębów przy żuciu pokarmów. Znaczna utrata zębów powoduje pogorszenie funkcji żucia pokarmów, niepogryzione kęsy obciążają nadmiernie układ trawienny, np mięśniówkę żołądka, który przez intensywne skurcze musi rozdrobnić słabo pogryziony pokarm. Dochodzi też do pogorszenia wymowy, a opisane zmiany w wyglądzie mogą mieć wpływ na psychikę pacjenta. Stąd prosta droga do tzw. starczego profilu twarzy, który polega na obniżeniu wysokości zwarciowej, wysunięciu żuchwy i zbliżeniu brody do nosa. Jeśli taki wygląd jest przyczyną dyskomfortu, szukamy środków zaradczych. Wydaje się iż pomoże tu kosmetologia lub zabiegi medycyny estetycznej... Znacznie bardziej wskazane jest uzupełnienie brakujących zębów z uwzględnieniem właściwego wymodelowania twarzy, ponieważ likwiduje to przyczynę opisanych deformacji, czyli przywraca tkankom skóry podparcie. Co ciekawe, jeśli młoda osoba całkowicie utraci uzębienie, jej twarz również przybierze tzw. profil starczy, pomimo relatywnie młodej skóry. Rekonstrukcja uzębienia z uwzględnieniem prawidłowej estetyki i ustalenie prawidłowej wysokości zwarciowej przywraca korzystny wygląd. Nie wszyscy wiedzą co to jest pionowy wymiar dolnego odcinka twarzy, ani jakie mają być prawidłowe proporcje. Czy jest to rzeczywiście ważne i widocznie? Niestety tak. Przez wieki cywilizacji, gdy nie korzystano ze współczesnej stomatologii, utrata zębów przeważnie następowała z wiekiem. Im osoba była starsza, tym mniej miała zębów, więc tak mamy zakodowaną ocenę wieku człowieka, jak opisane wyżej zmiany z czasem postępowały...

Czy należy martwić się utratą jednego zęba w odcinku bocznym?

Nawet w przypadku utraty tylko jednego zęba, zostaje zachwiana ciągłość łuku zębowego i jego napięcie. Każdy ząb styka się z zębem sąsiednim w tzw. punktach stycznych. Każdy ząb jest więc podtrzymywany przez dwóch sąsiadów i w ten sposób chroniony przed niekorzystnymi siłami bocznymi. Dodatkowo ząb pozbawiony zęba przeciwstawnego (czyli tego z którym ząb się "zgryza") wysuwa się z dziąsła i z kości. Jego korzeń jest teraz płycej osadzony w kości, a korona zęba pozornie się wydłuża (a w rzeczywistości korzeń wysuwa się z kości). Korzeń zęba zaczyna wystawać powyżej linii dziąsła, staje się odsłonięty, nadwrażliwy, pogarsza się estetyka. Potęguje się podatność takiego zęba na niekorzystne boczne siły żucia. Zęby znajdujące się po bokach od luki, przesuwają się w kierunku tej luki i pochylają skośnie ku niej. Następuje pozorne zmniejszenie luki, z tym że kolejne zęby za luką rozsuwają się, pochylają i degradują swoje punkty styczne. Utrata miejsc stycznych pociąga za sobą utratę bariery ochronnej dla przyzębia, ponieważ w szpary miedzy zębami w czasie żucia dostaje się pożywienie, wciskając się w delikatną tkankę pomiędzy zębami, powodując ból, stany zapalne i problemy z przyzębiem. Skrzywienie osi zębów, które pochyliły się skośnie do luki, powoduje niekorzystne obiążenia tych zębów, z komponentą obciążenia bocznego, co może prowadzić do osłabienia mocowania zęba w kości a nawet do rozchwiania zęba w skrajnych przypadkach. Przechylone i zbyt długie zęby stanowią przeszkodę w płynnych ruchach żucia, co prowadzi do zaburzeń, dalszych przechyleń i starcia kolejnych zębów. Przy szyjkach zębów przeciążanych powstają charakterystyczne ubytki klinowe.



Co powinieneś wiedzieć o koronach i mostach?

Uzupełnienie większości braków zębowych jest jak najbardziej możliwe. Najlepszym i zarazem najpopularniejszym sposobem na osiągnięcie tego celu są korony oraz mosty protetyczne. Dzięki nim przeprowadzane leczenie cechuje się wysokim komfortem, a jego efekty są bardzo estetyczne, przykładem są np. pełnoceramiczne lub cyrkonowe korony oraz mosty.
Na początek wyjaśnijmy sobie nieco temat koron protetycznych. Stosuje się je w czterech przypadkach, mianowicie:
  • Złamanie zęba – pozostałości po zębie są wstępnie oczyszczone.  Następnym krokiem jest pobranie cyfrowych wycisków przy pomocy skanera  wewnątrzustnego. Dzięki niemu nie jest konieczne zastosowanie specjalnej      masy, która u wielu Pacjentów wywoływała dyskomfort oraz precyzyjniej można wykonać pracę protetyczną. Pobrane w ten sposób wyciski przekazujemy laboratorium protetycznemu, w którym profesjonalny technik stomatologiczny wykona dopasowaną koronę. Ostatecznie jest ona mocowana do pozostałych fragmentów zęba przy pomocy cementu dentystycznego, zapewniającego odpowiednią szczelność i zapobiegającego przedostawaniu się resztek pokarmu pod odbudowę           
  • utrata zęba – w tym przypadku procedura wygląda zgoła inaczej. W pozostawione przez naturalny ząb miejsce wszczepia się implant zębowy (kilkumilimetrową, wykonaną z neutralnego dla organizmu materiału śrubę w miejscu korzenia) przejmujący funkcję utraconych korzeni. Będzie on służył jako filar, do którego przymocujemy koronę protetyczną odzwierciedlającą utracony ząb. Rekonstrukcje  przytwierdzane do implantów cechują się bezkonkurencyjną estetyką oraz doskonale oddają funkcjonalność naturalnego uzębienia. Alternatywnym sposobem jest zamocowanie korony na moście przytwierdzonym do oszlifowanych zdrowych zębów sąsiadujących z ubytkiem;  
  • znaczne osłabienie zęba po leczeniu endodontycznym - po wzmocnieniu zęba za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego wykonanego ze stopu metali, włókna szklanego lub cyrkonu stosuje się koronę protetyczną, aby przedłużyć żywotność uratowanego zęba;
  • mocne przebarwienia zęba niedające się usunąć inną metodą.

Mosty protetyczne są skutecznym sposobem rekonstruowania pojedynczych i kilkukrotnych braków zębowych, Tak jak korony protetyczne, można je zamocować na wszczepionych implantach lub odpowiednio przygotowanych zębach naturalnych.

Korony i mosty – dlaczego warto się zdecydować

Zastosowanie koron i mostów protetycznych ma mnóstwo zalet. Najważniejszą z nich jest pozytywne oddziaływanie na całą jamę ustną, gdyż braki zębowe są odpowiedzialne za powolne zanikanie tkanek kostnych, nadmierne ścieranie zębów czy ich rozchwianie, co ostatecznie prowadzić może do wypadania. Jak widać, występuje tutaj efekt błędnego koła – jeden ubytek prowadzi do kolejnych. Użycie koron lub mostów protetycznych równoważy siłę oddziałującą na uzębienie, przez co wymienione wcześniej dolegliwości nie występują.
Wykorzystanie implantów w leczeniu jest z wszech miar korzystne, gdyż są one wykonane z biokompatybilnych materiałów (niewywołujących reakcji obronnych organizmu), przez co kość obrasta je, hamując przy okazji proces własnego zaniku. Warto wspomnieć o walorach estetycznych i funkcjonalnych implantów zębowych. Pacjenci mogą bez żadnego problemu znów spożywać ulubione produkty, nawet te najtwardsze, a odbudowy protetyczne do nich mocowane charakteryzują się najwyższą estetyką, porównywalną do naturalnego uzębienia.

Korony protetyczne Focus Promedi

Nasz gabinet odbudowuje uzębienie przy pomocy wielu skutecznych rekonstrukcji protetycznych. Pacjentom oczekującym bardziej ekonomicznego rozwiązania polecamy korony ceramiczne na metalowej podbudowie, które cechują się wysoką trwałością i satysfakcjonującą estetyką. Jednakże rozwiązaniem przynoszącym najlepsze efekty są korony pełnoceramiczne lub cyrkonowe, cechujące się najlepszą możliwą prezencją oraz wytrzymałością. Wiernie naśladują one naturalne uzębienie pod względem wizualnym, a także funkcjonalnym. W naszym gabinecie odbudowy cyrkonowe wykonywane są z bardzo wysokiej jakości materiału KATANA, a w trudniejszych sytuacjach estetycznych są one całkowicie indywidualizowane. Ich zastosowanie sugerowane jest w przypadku braków zębowych występujących w przednich partiach zębów.

Zakładanie koron protetycznych krok po kroku

  1. Leczenie w naszym gabinecie bez wyjątków rozpoczynamy od konsultacji,  podczas której stomatolog ocenia stan jamy ustnej Pacjenta i zapoznaje się z jego problemami oraz oczekiwaniami. Przeprowadzana zostaje odpowiednia   diagnostyka (np. radiodiagnostyka, badanie mikroskopowe, czasami diagnostyczna sesja fotograficzna), której wyniki posłużą jako podstawa do wykonania rzetelnego planu terapii. Ponadto przedstawiony zostanir kosztorys.
                    
  2. Gdy już przeprowadzimy niezbędne badania oraz zaplanujemy leczenie, wykonujemy leczenie przygotowawcze, które jest niczym innym jak eliminacją próchnicy pod mikroskopem z odbudową zębów filarowych. Jeśli mamy do czynienia z zębem złamanym lub uszkodzonym, oczyszczamy pozostałą część i odbudowujemy, jesłi to konieczne kwalifikujemy do przeprowadzenia leczenia endodontycznego. Po wizycie przytwierdzamy tymczasową koronę protetyczną.      Gdy mamy do czynienia z luką, możemy zastosować tymczasowy most protetyczny wykonany bezpośrednio lub w laboratorium. Dzięki komputerowemu znieczuleniu Calaject procedura jest bezbolesna.
                    
  3. Pobrane wcześniej skany (skanerem Medit I 500) uzębienia lub rejestracje analogowe przekazujemy laboratorium protetycznemu, gdzie technik dentystyczny wykona indywidualne korony i mosty protetyczne. Kiedy nasz gabinet już je otrzyma, zapraszamy Pacjenta na kolejną wizytę, podczas której kontrolujemy wielopunktowo jakość wykonanego wyrobu medycznego i przede wszystkim oceniamy estetykę w oparciu o nasze najwyższe standardy i oczywiście zadowolenie Pacjenta. Jeśli wszystkie testy przebiegną pomyślnie, na stałe cementujemy docelowe odbudowy, przy pomocy wysokiej jakości nowoczesnych kompozytowych cementów protetycznych.

Mosty protetyczne w Focus Promedi

Mosty protetyczne są bardzo skutecznym sposobem uzupełniania wielokrotnych, a także pojedynczych braków zębowych. Można je osadzić na implantach lub oszlifowanych wcześniej zdrowych zębach, do których są cementowane (ze względu na ingerencję w głębsze struktury zęba nie jest to rekomendowane wyjście). Mosty zębowe odznaczają się wysoką wytrzymałością i estetyką, wiernie imitując naturalne uzębienie. Skrupulatnie stosując się do zaleceń lekarza, można się nimi cieszyć przez długie lata, a zdarzają się przypadki, że nawet dożywotnio. W gabinecie Focus Promedi wykonujemy leczenie przy pomocy następujących rodzajów mostów:
  • Mosty  protetyczne na metalowej podbudowie – ekonomiczna i wytrzymała opcja. Zbudowane są z metalowej podbudowy, do której przymocowana jest zewnętrzna warstwa ceramiczna imitująca naturalne szkliwo. Mankamentem tego typu mostów jest zastosowanie stopu  metalu, który obniża przezierność (współczynnik odbijania światła) oraz wyróżnia rekonstrukcję na tle pozostałych zębów;               
  • mosty  protetyczne pełnocyrkonowe – do ich produkcji używa się  zaawansowanego cyrkonu KATANATM, charakteryzującego się bardzo wysoką estetyką i trwałością. Materiał zastosowany przy ich wykonaniu jest biokomaptybilny, czyli jest  traktowany przez organizm niemal jak jego własna część;              
  • mosty  ceramiczne z podbudową cyrkonową – są najbardziej estetycznym i funkcjonalnym sposobem uzupełniania braków zębowych. Dzięki całkowitemu wykonaniu zewnętrznej warstwy szkliwnej zębów z ceramiki łudząco przypominają naturalne uzębienie, cechując się  jednocześnie wysoką wytrzymałością oraz odpornością na przebarwienia;
  • mosty  protetyczne cyrkonowe Cut Back – do ich produkcji używa się  zaawansowanego cyrkonu KATANATM, charakteryzującego się bardzo wysoką estetyką i trwałością. Materiał zastosowany przy ich wykonaniu jest biokompatybilny, przednia      część zęba dodatkowo jest napalana cechującą się najwyższą jakością  porcelaną, a wszystko w celu uzyskania w pełni naturalnych efektów.
Warto zaznaczyć, że w przypadku zastosowania częściowych rekonstrukcji staramy się jak najlepiej wkomponować je w otaczające naturalne uzębienie. Z kolei przy pełnych odbudowach możliwie najdokładniej dopasowujemy jego kształt, kolor czy przezierność (współczynnik odbijania światła).

Proces zakładania mostu protetycznego

  1. Procedurę rozpoczynamy od konsultacji, w której trakcie lekarz      zapoznaje się    z problemem i  oczekiwaniami Pacjenta, weryfikuje również stan jego uzębienia. Wykonana      zostaje odpowiednia diagnostyka, na jej podstawie zaś sporządzony zostanie  dokładny plan leczenia. Na tym etapie przekazujemy także Pacjentowi  orientacyjny kosztorys, aby miał on świadomość wszystkich aspektów terapii, a proces był całkowicie transparentny.
                    
  2. Przebieg kolejnego etapu różni się w zależności od sposobu mocowania mostu, jaki zdecydowaliśmy się wybrać. Jeśli wybór padł na implanty, wszczepiamy je w przeciwległe strony ubytku oraz  mocujemy na nich most protetyczny z osadzonymi na nim koronami. Jeśli  chcemy odbudować pojedynczy lub kilkukrotny ubytek, przytwierdzając most do naturalnych zębów sąsiadujących, poddajemy je wpierw lekkiemu oszlifowaniu. Pobieramy skany uzębienia, następnie zaś cementujemy do uzębienia most protetyczny z rekonstrukcją. Korzystniejszym wyjściem jest użycie implantów, gdyż ich wszczepienie nie wymaga głębszej ingerencji w twarde tkanki zęba, hamują zanik kości, zaś skuteczność zabiegu wynosi  niemal 100%.
                    
  3. Wstępnie pobrane skany uzębienia oddajemy laboratorium protetycznemu, w który technik stomatologiczny stworzy dopasowaną rekonstrukcję. Do czasu otrzymania jej przez nasz gabinet Pacjent użytkuje tymczasowy odpowiednik. Kiedy już docelowe mosty protetyczne będą w naszym posiadaniu, mocujemy je na stałe, a Pacjent może opuścić naszą klinikę z nowym uśmiechem!

Wirtualne planowanie uśmiechu

Innowacyjne rozwiązania potrafią bardzo ułatwić leczenie stomatologiczne oraz uczynić je bardziej komfortowym. Jedną z nowatorskich metod stosowaną w Focus Promedi jest cyfrowe projektowanie uśmiechu Digital Smile Design (DSD), opatentowane przez brazylijskiego stomatologa Christiana Coachmanna. Polega ona na wykonaniu przez lekarza kilkunastu zdjęć twarzy Pacjenta i wprowadzeniu ich do specjalnego programu komputerowego. Przy jego pomocy stomatolog stworzy wirtualną symulację przyszłych efektów leczenia (uwzględniając wszystkie szczegóły, takie jak kształt czy kolor ust). Wyświetla ją potem Pacjentowi na ekranie monitora lub tabletu, on zaś poddaje rezultat ocenie, ma również okazję zadać pojawiające się pytania, czy wyrazić wątpliwości związane z terapią. Tak powstały projekt przesyłany jest do siedziby DSD w Madrycie, gdzie doświadczeni technicy dentystyczni skonstruują spersonalizowany mock-up, czyli nakładkę imitującą docelowe uzębienie. Pacjent „przymierza” ją na swoje zęby, przegląda się w lustrze oraz ocenia ostateczny wynik. System DSD bardzo ułatwia komunikację pomiędzy leczoną osobą a dentystą. Ponadto dzięki gruntownemu planowi ryzyko wystąpienia niechcianych powikłań jest zminimalizowane.

Indywidualne podejście do Pacjenta

Focus Promedi wyznaje zasadę, że każdy przypadek jest osobną historią, która wymaga wyjątkowego podejścia. Dlatego też Pacjenci decydujący się na leczenie w naszym gabinecie mogą liczyć na indywidualne oraz w pełni kompleksowe traktowanie. W trakcie planowania leczenia uwzględnione zostają najdrobniejsze szczegóły uwarunkowań zdrowotnych, a także wyglądu Pacjenta. Dzięki temu jesteśmy w stanie osiągnąć zachwycające efekty estetyczne czy funkcjonalne, satysfakcjonujące nawet najbardziej wymagające osoby.

Doświadczony ekspert

Oczywiste jest, że o osiągnięciu wysokiej skuteczności terapii stomatologicznej decydują przede wszystkim umiejętności oraz biegłość dentysty. Za leczenie w naszym gabinecie odpowiedzialny jest lek. stom. Andrzej Dudek. Posiada on wieloletnie doświadczenie w leczeniu Pacjentów borykających się z różnorakimi problemami. Szczególną wagę zaś przywiązuje do szczegółowego dopasowania uzupełnień braków zębowych w stosunku do cech twarzy Pacjenta. Pan Doktor nieustannie pogłębia swoją wiedzę przez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach, ma bowiem świadomość, że ciągłe poszerzanie kompetencji jest nieodłącznym elementem pracy dentysty. Swoje wykształcenie odbierał na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, dzięki czemu posiadł odpowiednie merytoryczne podstawy pozwalające zmierzyć się z każdym wyzwaniem.

Nowoczesna technologia

Focus Promedi stara się pełnymi garściami czerpać z innowacyjnych technologii wypracowywanych przez dzisiejszą stomatologię. Dlatego więc zadbaliśmy, aby nasz gabinet został wyposażony w nowoczesne urządzenia wspomagające lekarza podczas zabiegów i czyniące leczenie bardziej komfortowym. Przykładem jest skaner wewnątrzustny Mediti500, dzięki któremu możemy pobrać wyciski uzębienia bez konieczności użycia kłopotliwej masy stomatologicznej, wywołującej u wielu Pacjentów nieprzyjemne odczucia lub nudności. Zaznaczyć należy obecność innowacyjnego protokołu DSD, pozwalającego Pacjentom ujrzeć swój przyszły uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia!

Leczenie bez bólu

Brak bólu jest jednym z najważniejszych aspektów leczenia w Focus Promedi. Wykorzystanie nowoczesnego znieczulenia komputerowego Calaject podczas zabiegów zapewnia bezbolesność i wysoki komfort Psychiczny Pacjentom. Jak ono działa? Jest podawane przy pomocy specjalnego aplikatora przypominającego długopis (niewywołującego skojarzeń z klasycznymi strzykawkami). Dzięki zawartemu w urządzeniu mikroprocesorowi ciśnienie dozowania środka znieczulającego jest cały czas regulowane, przez co nie występuje nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek, a sam moment iniekcji również nie jest odczuwalny. Calaject to świetne wyjście dla Pacjentów cierpiących na dentofobię (lęk przed zabiegami stomatologicznymi) oraz dzieci. Jeśli jednak strach przed terapią stomatologiczną nie będzie umożliwiał jej przeprowadzenia, nasz gabinet oferuje także znieczulenie ogólne, czyli narkozę. Dzięki niej Pacjenci przechodzą cały proces w nieświadomości, pozbawieni wszelkiego stresu, ponadto metoda odznacza się wysokim bezpieczeństwem
Warto wspomnieć, że Focus Promedi stara się nieustannie podążać za duchem postępu i pozyskuje nowoczesne technologie ułatwiające leczenie i zapewniające Pacjentom większy komfort. Jedną z nich jest cyfrowe planowanie terapii Digital Smile Design, która pozwala na ujrzenie ostatecznego uśmiechu jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek czynności! O chęci skorzystania z tego innowacyjnego rozwiązania należy poinformować lekarza podczas pierwszej wizyty.

Umów się na wizytę!

Jeśli Twój uśmiech boryka się z brakami niepozwalającymi Ci na normalne funkcjonowanie, umów się na wizytę w Focus Promedi! Nasz ekspert bez wątpienia dobierze rozwiązanie zgodne z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami. Możesz się z nami skontaktować pod numerem 728 999 212 lub poprzez wypełnienie formularza. Jeśli chcesz zmienić swoje życie, zacznij od zębów!
Braki zębowe są często występującym problemem, który zauważalnie potrafi zaburzyć codzienne funkcjonowanie oraz pogorszyć komfort psychiczny. W końcu brak możliwości cieszenia się smakiem ulubionych potraw oraz wycofanie z życia towarzyskiego potrafi odebrać radość z życia. Na szczęście ubytki w uzębieniu można pokonać tak jak każdą inną przeciwność. Rozwiązaniem jest zastosowanie koron zębowych pozwalających na skuteczną i estetyczną odbudowę uśmiechu. Gabinet Focus Promedi oferuje szeroką gamę rekonstrukcji protetycznych będących podstawowym narzędziem z kłopotliwymi lukami.

Wróć do spisu treści